Türk futbolunda kritik Pazartesi

Türk futbolunda kritik Pazartesi
Futbolda tüm taşların yerinden oynayacağı, tartışmalara açık bir hafta yaşayacağız. Kritik gün ise Pazartesi..Abone ol

Olağanüstü genel kurul için toplanan imzalar yarın teslim edilecek. Toplanan imza sayısı hakkında çelişkili bilgiler verilmeye devam ediyor. Levent Kızıl, cuma günü 100 imzayı geçtiklerini ve pazartesi 116'yı bulacağını açıklarken, Trabzonspor, Beşiktaş ve Galatasaray'ın imza vermediği Süper Lig'de, Kayserispor, Antalyaspor, Bur ersağ üyelik saspor, Sakaryaspor, Konyaspor, Çaykur Rizespor ve Vestel Manisaspor delegelerinin dışındaki takımların sessizliğini sürdürdüğü öğrenildi.

Fenerbahçe'nin cuma akşamı 7 imzayı gönderdiği, Kayseri Erciyespor'un ise hafta içindeki kongresinden sonra imza vereceği bildirildi. Muhalefetin genel kurulun yarısı kadar imzayı toplayarak kamuoyu baskısıyla federasyonu en kısa sürede olağanüstü toplantıya zorlamayı planladığı da vurgulandı.

Federasyon kararlı
Genel kurul için yasal süreci sonuna kadar kullanmakta kararlı olan federasyon toplantı tarihini en iyi olasılıkla 10 Mart Cumartesi olarak belirleyecek.

Muhalefetin "21 günde seçim yapılmalı" önerisinin hukuken mümkün olmadığını belirten yetkililer "Bu hatayı Levent Bıçakcı Federasyonu yaptı. Yasaya göre genel kuruldan bir ay önce denetleme kurulu raporları delegelere gönderilmek zorunda. Öncesinde mümkün değil. Bıçakcı'nın sonradan farkına vardığı yanlış buydu. Federasyon aynı hataya gözgöre göre düşemez. Yüzbinlerce YTL'lik bir bütçe ile ilgili hesaplar yapılmadan, bağımsız denetleme kurulu raporunu hazırlamadan, genel kurul isteyenlerin yasayı iyi okuması gerek" ifadelerini kullandı.

Olağanüstü genel kurulda seçim kararı alınması durumunda 30 günlük yasal süreyi de kullanacak olan federasyon en erken 10 Nisan'da toplanabilecek.

Kaynak: MilliyetKategori : SPOR