Baydemire suikast iddiası

Baydemire suikast iddiası
Danıştay saldırısının bir benzerinin Başkan Osman Baydemir'e de yönelik planlandığı ortaya çıktı.Abone ol

Ankara'da 17 Mayıs günü Danıştay 2. Dairesi'ne yapılan saldırının bir benzerinin Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'e de yönelik olarak planlandığı ortaya ç Подносы для самообслуживания ıktı. Belediye yetkilileri olayı doğrularken, Başkan Baydemir'in koruma sayısının arttırıldığı ve zırhlı araçla seyahat ettiği belirtildi.

Danıştay 2. Dairesi'ne yapılan saldırının öncesinde isimleri açıklanmayan 2 kişinin, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'e suikast düzenlemek için Mayıs ayının ilk haftasında Diyarbakır'a gelerek bazı görüşmeler yaptığı iddia edildi. Suikast planının Osman Baydemir'e ihbar edilmesi sonrasında koruma sayısının arttırıldığı ve zırhlı araçla açılışlara gitmeye başladığı öğrenildi.

Baydemir'e yönelik suikast girişimlerini doğrulayan belediye yetkilileri, "28 Mart'ta başlayan olaylardan sonra Baydemir'e yönelik suikast planlarının olduğuna ilişkin duyumlar aldık. Bunun üzerine koruma sayısı arttırıldı. Bu bilgilerin nereden geldiğini açıklama gibi bir yetkimiz olamaz" dedi.Kategori : GÜNCEL