Erdoğan restinde kararlı

Erdoğan restinde kararlı
Euronews televizyonuna mülakat veren Başbakan Erdoğan Kıbrıs restinde kararlı.Abone ol

Başbakan Erdoğan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti"ne yönelik izolasyonların kaldırılmaması durumunda ek protokolü asla gündeme almayacaklarını belirtti. Erdoğan, “Kuzey Kıbrıs"ın yanında kimse yoksa deniz kumu Türkiye vardır” dedi.

Euronews televizyonuna mülakat veren Başbakan Erdoğan, Türkiye"nin Kıbrıs"ta üzerine düşeni yaptığını belirterek adım atması gerekenin, Rum tarafı ve Avrupa Birliği olduğunu söyledi. Başbakan, KKTC"ye yönelik izolasyonlar kaldırılmadığı sürece ek protokolü gündeme almayacaklarını ifade etti.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Türkiye, Avrupa Birliği ve Kıbrıs Rum yönetiminin aynı masaya oturabilmesi durumunda tüm sorunların çözülebileceğini savunan Erdoğan, sorun çözülmezse, Türkiye"nin bedeli ne olursa olsun Kuzey Kıbrıs"ın yanında duracağını belirtti.

Başbakan, “Kuzey Kıbrıs"a yönelik izolasyonlar kaldırılmazsa biz de ek protokolü asla gündemimize almayacağız” dedi. Başbakan Erdoğan, daha önce de “Kıbrıs"ta geri adım yok, müzakereler durursa durur” demiş, bu açıklamaya AB liderleri tepki göstermişti.Kategori : POLİTİKA