Zerkavinin eşinden şok iddia

Zerkavinin eşinden şok iddia
El Kaide lideri Zerkavi'nin eşlerinden biri, kocasının ölümüyle ilgili şok bir iddiada bulunduAbone ol

El Kaide terör örgütünün Irak'taki kolunun lideriyken Irak'ta düzenlenen bir operasyonda öldürülen Ürdünlü terörist Ebu Musab El Zerkavi'nin karılarından biri, kocasının, El Kaide içinde fazla güçlü bir hale geldiğini, bu yüzden de ''Amerikalılara satıldığını'' ileri sürdü.

Zer ersağ üye kavi'nin ilk karısı Ümmü Muhammed, İtalyan La Repubblica gazetesine verdiği demeçte, kocasının, Irak direniş milisleri, El Kaide liderleri ve Amerikan gizli servisleri arasında yapılan gizli bir anlaşmaya kurban gittiğini belirterek, Zerkavi'nin ''El Kaide lideri Usame Bin Ladin'in izini sürmeye biraz mola verilmesi karşılığında Amerikalılara satıldığını'' söyledi.

Cenevre'de yapılan mülakatta, Ümmü Muhammed, kocasının ortadan kaldırılmasına karşılık ''Bin Ladin avının biraz hız kesmesi'' konusunda anlaşmaya varıldığını belirterek, ''Kocam fazla güçlü hale gelmişti, şüphesiz birini rahatsız ediyordu. Onun artan gücü, en radikal gruplarla sağladığı uzlaşma hayatına mal oldu'' diye konuştu.

Ümmü Muhammed, Zerkavi'nin ortadan kaldırılmasına yönelik anlaşmanın, Ürdünlü gizli servisler aracılığıyla onu koruyan Sünni aşiretlerle imzalandığını ileri sürerek, ''Aksi halde, onu bu biçimde öldürmek asla mümkün olmazdı'' ifadesini kullandı. Ebu Musab El Zerkavi, 7 haziranda Bakuba'da Amerikan askerlerinin düzenlediği bir operasyonda öldürülmüştü. 40 yaşlarında olduğu sanılan Ürdünlü Ümmü Muhammed'in Avrupa'da gizli bir yerde yaşadığı belirtiliyor.Kategori : DÜNYA