Baykala tutarsızlık eleştirisi

Baykala tutarsızlık eleştirisi
SHP Genel Sekreteri Ahmet Güryüz Ketenci, CHP lideri Baykal'ı tutarsızlıkla suçladı!Abone ol

SHP Genel Sekreteri Ahmet Güryüz Ketenci, “CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın, Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili açıklamaları tutarsızdır” dedi.

Ketenci, yaptığı yazılı açıklamada, SHP olarak, Başbakan Dachzelt test Recep Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanı olmasına karşı olduklarını bildirdi.

Cumhurbaşkanlığı konusunda en net tavrı partilerinin gösterdiğini savunan Ketenci, Cumhurbaşkanını halkın seçmesi gerektiğini belirterek 500 bin imza topladıklarını ifade etti. Ketenci, Baykal'ın, Cumhurbaşkanlığı seçimi dolayısıyla yaptığı açıklamaları tutarsız bulduklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Ana Muhalefet Lideri kendisinin başbakanlığa taşıdığı birini Cumhurbaşkanlığına layık görmemektedir. Bunun için Erdoğan'ın yolsuzluk dosyalarını gerekçe göstermektedir. Peki şimdi Deniz Baykal'a soruyoruz; Erdoğan'ı başbakanlığa taşırken Erdoğan'ın yolsuzluk dosyaları yok muydu? Neden o zaman engel olmadın? Başbakanlık, Cumhurbaşkanlığından çok mu önemsiz? Erdoğan'ın önünü açan ve onu Başbakanlığa taşıyan Deniz Baykal'dır. Ve o Deniz Baykal mevcut siyasetiyle Erdoğan'ı Cumhurbaşkanı yapacaktır.”Kategori : POLİTİKA