Mavi Gömlek-2 operasyonu

Mavi Gömlek-2 operasyonu
Gaziantep'te ''Mavi Gömlek-2'' operasyonunda, 10 bine yakın uyarıcı hap ele geçirildi.Abone ol

Gaziantep'te düzenlenen ''Mavi Gömlek-2'' operasyonunda, 10 bine yakın uyarıcı hap ve 17 bin 50 YTL tutarında sahte para ele geçirildi. Operasyonda, 5 kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Kaç kumlama kumu akçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, uyarıcı hap ve sahte para konusunda bir ihbarı değerlendirerek Mersin'den Gaziantep'e gelen Fevzi K. ile Celal Ş.'yi Gaziantep Otogarı'nda çantayla yakaladı. Fevzi K. ve Celal Ş.'nin üzerinde ve çantalarında yapılan aramalarda, 17 bin 50 YTL tutarında toplam 511 adet sahte para bulundu. Genişletilen operasyon kapsamında bu kişilerin evlerinde ve iş yerlerinde yapılan aramalarda da, 9 bin 751 uyarıcı hap ile 2 sahte nüfus cüzdanı ele geçirildi.

Bu arada, eş zamanlı olarak Mersin Emniyet Müdürlüğü ekipleri de Mehmet Ş., Halil İbrahim Ş. ve Şükrü B.'yi Mersin'de yakaladı. Olayla ilgili olarak 3'ü Mersin'de, 2'si de Gaziantep'te olmak üzere toplam 5 kişinin gözaltına alındığı, soruşturmanın sürdürüldüğü bildirildi. Ayrıca, Narkotik Büro Amirliği görevlilerince yapılan başka bir operasyonda da 4 kilo 995 gram toz esrar ele geçirildi.Kategori : GÜNCEL