Güneş lekelerine dikkat

Güneş lekelerine dikkat
Yaz bitti, kış kapıda. Yazdan geriye güneş lekeleri kaldı. Peki kurtulmak için ne yapmalı?Abone ol

Güneş ve güneş banyolarının cildi kuruttuğunu belirten uzmanlar, yazın bitimiyle birlikte güneş lekelerine dikkat edilmesi gerektiğini hatırlatıyor.

Haftada 1 kez uygulanacak yumuşak soyucu kremler yardımı ile cildin en üst tabakasında birikmiş ol ersağ üyelik an ölü hücrelerden kurtulmak gerektiğini vurgulayan uzmanlar, bu sayede cildin hem nefes alacağını hem de yumuşacık ipeksi bir görünüme kavuşacağının altını çiziyor.


NEMLENDİRİCİ ŞART
Bronz görünümün devamı için, cildin mutlaka bir nemlendirici ile nemlendirilmesi gerektiğini belirten uzmanlar, banyo sabunları yerine duş jellerinin tercih edilmesi gerektiğini kaydederek, sonrasında da yumuşak hamlelerle kurulanmak ve havluyu sert bir şekilde cilde sürtmekten sakınmak gerektiğini belirtiyor. Ayrıca, 2,3 günde bir nemlendiriciye katılacak bronzlaştırıcı krem yardımıyla bronzluğu kalıcı hale getirmek mümkün.

GÜNEŞ SAÇLARI YORUYOR
Kurumuş saçların da yaz sonunda sık rastlanan bir sorun olduğunu ifade eden uzmanlar, güneşin saçları yorduğunu ve ışıltısını kaybettirdiğini belirtirken, havuzun da saçları tam anlamı ile kuru ve kırılgan hale getirdiğini söyledi. Bu dönemlerde saç kremleri vasıtasıyla saça destek olmak gerektiğini belirten uzmanlar, bu sayede saçın eski doğal ve ışıltılı halini yeniden kazanabileceğini de ekledi.
Kategori : SAĞLIK