Papadan dua çağrısı

Papadan dua çağrısı
Roma Katolik Kilisesi'nin ruhani lideri Papa 16. Benediktus, Irak ve Filistin için dua istedi!Abone ol

Roma Katolik Kilisesi'nin ruhani lideri Papa 16. Benediktus, her pazar günü Vatikan'daki Aziz Petrus Meydanı'na toplanan dinleyicilerin huzurunda çalışma bürosunun penceresinden yaptığı Angelus Duası sonrasında, bugün Irak ve Filistin'de yaşanan trajediler için de dua çağrısında bulundu.

Papa 16. Benediktus, ''Irak metal stand ve Kutsal Topraklar'daki olayları giderek artan bir kaygıyla izlemekteyim. Bir yanda vahşice kıyımlar yapan gözü dönmüş şiddetin, diğer yanda son birkaç gündür daha da dramatik bir hal alan krizi derinleştirme tehditlerinin olduğu bu ortamda, adalete ve de barış için ciddi ve inandırıcı girişimlere ihtiyaç var ama maalesef bunları göremiyoruz'' dedi.

Bu trajedilerin sona ermesi çağrısında bulunan Papa, ''Herkesi, ısrarlı ve kararlı biçimde dua için birleşmeye davet ediyorum. Rab, yürekleri aydınlatsın; barışçıl biçimde yan yana yaşamayı mümkün kılma ve de hangi halka mensup olurlarsa olsunlar tüm insanların kardeş olduğunu kabullenme yükümlülüğünü herkesin yerine getirmesini sağlasın'' diye konuştu.

Papa 16. Benediktus, 3-5 Temmuz günlerinde Moskova Patrikhanesi tarafından Moskova'da düzenlenecek dinler arası diyalog toplantısı konusunda başarı dileklerini de dile getirdi. Vatikan'ın da söz konusu toplantıya bir heyet göndereceğini belirten Papa, sözlerini şöyle sürdürdü: ''Patrik İkinci Aleksi'ye ve toplantının tüm katılımcılarına buradan selamlarımı iletmek istiyorum. Dünyadaki muhtelif dinlerin temsilcilerinin bu anlamlı toplantısı, uygarlıklar arasında diyalogu özendirme ve de daha adil, daha barışçı bir dünya düzeni arama arzusunun ifadesidir.''Kategori : DÜNYA