Erdoğan boşuna bekledi

Erdoğan boşuna bekledi
Pakistan Başbakanı Aziz, uçağının planlanandan geç kalkabilmesi nedeniyle Ankara'ya uğrayamadıAbone ol

Uluslararası bir konferans için Cenevre"ye giderken yakıt ikmali için 1 saatliğine Ankara"ya uğraması beklenen Pakistan Başbakanı Şevket Aziz, uçağının planlanandan geç saatlerde kalkabilmesi nedeniyle bu kararından vazgeçti.

Aziz"in Ankara"y a varmasının beklendiği saatlerde, helikopterle Kastamonu"dan gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Devlet seo hizmeti Bakanı Ali Babacan, Pakistan Başbakanını karşılamak için Esenboğa Havalimanında beklediler.

Erdoğan ve Babacan"ın bekleyişi sırada Şevket Aziz"in uçağının İslamabad"dan geç hareket ettiği ve bu nedenle Ankara"ya 2 saat 45 dakika geç geleceği haberi geldi.

Başbakan Erdoğan, bu haberin ardından, beklediği Esenboğa Havalimanının VIP Salonundan ayrılarak Erzurum"a gitti.

Erdoğan"ın ayrılmasının ardından, Pakistan Başbakanı Aziz"i, kendisinin yakın dostu olduğu belirtilen Devlet Bakanı Ali Babacan beklemeye devam etti.

Bu sırada uçakla bağlantı kuran Pakistan Büyükelçiliği yetkilileri, Aziz"in, uçağının Ankara"ya çok geç ulaşabilecek olması nedeniyle kendisini Esenboğa"da bekleyenleri daha fazla bekletmemek için Ankara"ya uğrama kararından vazgeçtiği bilgisini Babacan"a ilettiler.

Pakistan Başbakanı Aziz"in bu kararının ardından Babacan da Esenboğa"dan ayrıldı.

AZİZ ÖZÜR DİLEDİ

Pakistan Başbakanı Şevket Aziz, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan"a mesaj yollayarak, Ankara"ya uğrayamadığı için üzgün olduğunu bildirdi.

Pakistan Büyükelçiliği kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Aziz mesajında, "teknik bir nedenden dolayı Ankara"ya uğrayamadıklarını" belirterek, bundan duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Aziz, Başbakan Erdoğan ve Türk hükümeti yetkililerine, havaalanında kendisini beklediklerini için de çok teşekkür etti.Kategori : POLİTİKA