Bakanlardan icraat raporu

Bakanlardan icraat raporu
Erzurumda konuşma yapan Yıldırım ve Akdağ görevlerini başarıyla yürüttüklerini söylediler.Abone ol

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, uluslararası havacılık kurumlarının Türkiye için öngördükleri 2015 yılı tahminini, 10 yıl önce gerçekleştirdiklerini söyledi.

Bakan Yıldırım, Erzurum İstasyon Meydanı'nda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı açılış ve temel atma törenlerinde yaptığı konuşmada, 2002 yılında havayolu ile 31 milyon kişinin taşındığını, bu rakamın 2005 yılında dizi oyuncusu 55 milyonu aştığını bildirdi.

Uluslararası havacılık kurumlarının Türkiye'nin bu rakama 2015 yılında ulaşacağını tahmin ettiğine dikkati çeken Yıldırım, Türkiye olarak bu tahmine 10 yıl öncesinden ulaştıklarını belirtti. Bugün resmi açılışı yapılan Erzurum Havaalanı Terminal Binası'nın temelinin 1997 yılında atıldığını hatırlatan Yıldırım, ''Biz iktidara gelinceye kadar bina bitirilmemişti. Başbakanımızın talimatıyla bina inşaatını yeniden ihale ettik ve 1,5 yıl içinde tamamladık'' diye konuştu.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ da Sağlıkta Dönüşüm Programı kapsamında yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Artık kimsenin parası olmadığı, evrakı eksik olduğu için hastane ve acil servis kapılarından geri çevrilmediğine işaret eden Akdağ, ''Artık kimse hastanelerde rehin alınmıyor. Hastanelerde, morglarda kimse rehin alınmıyor. Sen yalnızca kendi hastanenden hizmet alabilirsin denilmiyor'' dedi.

Erzurum Valisi Celalattin Güvenç de Başbakan Erdoğan'ın talimatıyla çalışmalarını yürüttüklerini kaydederek, ''Başbakanımızın, 'Fakir gelip seni aramasın. Sen fukarayı ara' yönünde verdiği talimatla çalışıyoruz'' diye konuştu.

Toplu Konut İdaresi Başkanı Erdoğan Bayraktar da Erzurum'da 2 bin 827 toplu konut yapıldığını, bu konutların 111 milyon YTL'ye mal olduğunu kaydetti.

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler de ilde ağır kış koşullarının yaşandığını, karı külfet olmaktan çıkarmak için çalışmalar yapıldığını ifade etti.Kategori : POLİTİKA