Gazzeye saldırılar sürecek

Gazzeye saldırılar sürecek
İsrail Başbakanı Ehud Olmert, Gazze'de yaşananları 'küçük bir rahatsızlık' olarak değerlendirdi.Abone ol

İsrail Başbakanı Ehud Olmert, Filistinli militanların kaçırdıkları İsrailli askeri serbest bırakıncaya kadar Gazze saldırılarının süreceğini ve Gazze'de ''küçük bir rahatsızlık'' bulunduğunu söyledi.

Olmert, kabine toplantısında yaptığı konuşmada, ''Gazze'de olanların sorumluluğunu kişisel olarak üstleniyorum. Gazze'de gece kimse uyumasın istiyorum. Ne hissedildiğini bi stratejik seo lmelerini istiyorum'' dedi.

İsrail Başbakanı Olmert, ayrıca Gazze Şeridi'nde Filistinliler için ''hafif bir rahatsızlık'' yaşandığını, ancak insani krize izin vermeyeceklerini söyledi. Filistinlilerin elektriksiz kalmaları konusunu Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Kofi Annan'a anlattığını, bunun rahat bir durum olmadığı söyleyen Olmert, ''Ama, kimse elektrik olmadığı için ölmedi. Bu hafif bir rahatsızlık... Bir insani kriz yaratmayacağız'' dedi.

Gazze'deki hastanelerin jeneratörlerle çalıştığını belirten Olmert, ''Onlar, bize Gazze'deki halkın rahat olmadığını anlatıyor. Kimse elektrik yok diye ölmedi ama onların Kassamlarından öldü'' diye konuştu. Olmert, ayrıca ''Hastaneler, jeneratörlerden elektrik sağlıyor. Bu nedenle bize diyaliz yapılamadığı için ölümler olduğu anlatılmasın'' dedi. Ehud Olmert'in, kabine toplantısının başında da kaçırılan İsrailli askeri bulması için orduya ''tam yetkiyle harekete geçme'' talimatı verdiği belirtilmişti.

LÜBNAN'DA PROTESTO
Bu arada, Lübnan'daki bir Filistin mülteci kampında, yaklaşık 2 bin Filistinli İsrail'in Gazze saldırısını protesto etti ve İsrail bayrağı yaktı. Sayda yakınlarında bulunan, yaklaşık 70 bin Filistinlinin barındığı Ayn El Hilve kampındaki gösteride, askeri üniforma giydirilmiş çocukların yanı sıra kadınlar da yer aldı. El Fetih'in düzenlediği gösteride, Gazze'de kuşatma altında yaşayan Filistinlilerle dayanışma ve Filistinlilere birlik çağrıları yapıldı.Kategori : DÜNYA