SHPden CHPye suçlamalar

SHPden CHPye suçlamalar
SHP Genel Sekteri Ketenci, CHP'ye yüklendi ve 'Erdoğan'ı başbakanlığa taşıyan Baykal'dır' dedi.Abone ol

Sosyaldemokrat Halk Partisi (SHP) Genel Sekreteri Ahmet Güryüz Ketenci, cumhurbaşkanlığı seçimi dolayısıyla CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın açıklamalarını tutarsız bulduğunu belirterek, "Erdoğan'ı önce milletvekilliğine, sonra başbakanlığına taşıyan Deniz Baykal siyaseten sorumluluğunu yerine getirmeli, hata yaptığını kabul etmeli ve halkımız kum havuzu kumu dan özür dilemelidir" dedi.

Ketenci yaptığı yazılı açıklamada, SHP olarak cumhurbaşkanını halkın seçmesi amacıyla yapılan imza kampanyasında toplanan imzaların 500 binin üzerinde olduğunu ifade ederek, cumhurbaşkanlığı seçimi konusunda en net tavrı SHP'nin ortaya koyduğunu söyledi.

Ana muhalefet partisi lideri Baykal'ın başbakanlığa taşıdığı birisini cumhurbaşkanlığına layık görmediğini belirten Ketenci, "Deniz Baykal'a soruyoruz; Erdoğan'ı başbakanlığa taşırken Erdoğan'ın yolsuzluk dosyaları yok muydu? Neden o zaman engel olmadın? Başbakanlık cumhurbaşkanlığından daha mı önemsiz?" dedi.

Siyasetin tutarlılık gerektirdiğini ifade eden Ketenci, "Günü geldiğinde birilerinin elini tutacaksın, diğer bir gün farklı bir yaklaşım sergileyeceksin. Erdoğan'ın önünü açan ve onu başbakanlığa taşıyan Deniz Baykal'dır. Ve o Deniz Baykal mevcut siyasetiyle Erdoğan'ı cumhurbaşkanı yapacaktır. Bundan kimsenin kuşkusu yoktur" ifadelerinde bulundu.

Ketenci, CHP lideri Baykal'a solun önünü açması ve solu iktidar yapması çağrısında bulunarak, "Hangisi daha zor, rejimi tehdit ettiğini savunduğun birini başbakan yapmak mı, yoksa rejimin güvencesi olacak bir yapılanmayı yaratmak mı? Sayın Baykal, ne zaman solu bölmekten, parçalamaktan, dışlamaktan ve iktidardan uzak tutmaktan vazgeçeceksin? Ne zaman Sayın Baykal ne zaman?" dedi.Kategori : POLİTİKA