Belçikada ırkçılığın kurbanı oldu

Belçikada ırkçılığın kurbanı oldu
Belçika’da bir güvenlik şirketine iş başvurusunda bulunan Murat Çalışkan ırkçılığın kurbanı oldu.Abone ol

Belçika’da bir güvenlik şirketine iş başvurusunda bulunan Murat Çalışkan’ın başvurusu reddedildi ancak şirket red yanıtıyla birlikte yanlışlıkla iç yazışmalarını da e-postayla atınca Çalışkan’ın aslında ırkçı nedenlerle işe alınmadığı ortaya çıktı.

Belçika’da yayın yapan in diş implantları ternet haber sitesi Binfikir’in haberine göre, Gent şehri yakınlarındaki Evergem’de oturan 34 yaşındaki Murat Çalışkan’ın Euro Lock isimli hırsızlık ve yangına karşı güvenlik sistemleri satan bir kuruluşa yaptığı iş başvurusuna şirket yöneticisinin olumsuz yanıtı, şirketin iç yazışmalarının da yanlışlıkla gönderilmesi ile Murat Çalışkan’ın yabancı olduğu gerekçesiyle işe alınmadığının kanıtı oldu.

“DEFET ŞUNU GİTSİN"
Şirket yöneticisi Yves Delgouffe, Murat Çalışkan’a gönderdiği e-postada, başvurusunun reddedildiğini kibar bir şekilde kendisine bildirdi. Ancak yönetici sekreteri ile yaptığı iç yazışmayı da yanlışlıkla Murat Çalışkan’a gönderince büyük bir kriz yaşandı.

Delgouffe’un sekreteriyle yaptığı iç yazışmada yöneticinin “Defet şunu gitsin. Bir yabancının güvenlik sistemleri sattığı nerde görülmüşö ifadeleri kullanması Çalışkan’ın iş başvurusunun reddinin gerçek nedeni de ortaya çıkmış oldu.
Bu olaydan sonra sendikası ile görüşen Çalışkan, Irkçılıkla Mücadele ve Eşit Haklar Merkezine başvurdu. Önümüzdeki günlerde olayın mahkemeye intikal etmesi beklenirken, Euro Lock ile çalışan bazı firmalar da ilişkilerini askıya aldı.Kategori : DÜNYA