Erdoğandan muhalefete sert yanıtlar

Erdoğandan muhalefete sert yanıtlar
Başbakan Erdoğan 2007 bütçe görüşmelerinde Baykal, Ağar ve Mumcu'nun eleştirilerini yanıtladıAbone ol

Erdoğan "Türkiye artık dünayın takip ettiği bir ülke olmuştur. Türkiye artık büyük bir devlettir Artık yattığı yerden para kazanma dönemi bitmiştir. Eleştirilere karşı izan bekliyoruz. Eğitim alanında bir çok hizmetimiz oldu bunları görün. Ben kendim Şemdinli'de Yüksekova'da gördüm tüm okullara ADSL götürdük.. Siz de oralara giderseniz nelerin değiştiğini görürsünüz diyerek muhalefete çattı " dedi.

Erdoğan yurtdışına çok çıktığı eleştirilerine de "Elbette gideceğiz. Gittiğimiz yerlerde Türkiye'nin artan itibarını yanımızda taşıyoruz. Dışarıdan neler ithal ettiğimize bir bakın, eski dönemlerdeki gibi lüks mallar mı ithal ediyoruz yoksa ülkem yapay zeka izin ihtiyacı olan enerjiyi mi?" şeklinde yanıt verdi..

Erdoğan CHP lideri Baykal'ın bankaların yabancılara satılması eleştirilerine de "Sayın Baykal şunu bilinki satıyorsak o paralar döviz olarak ülkemize giriyor. Yabancı sermayenin gelişi Türkiye'nin itibarının da arttığını gösteriyor. Eğitime bu kadar yatırım yapıyoruz. Cumhuriyet tarihinde 45 lira olan üniversitelilere bursu 150 liraya çıkarttık. Yani 4 yılda yaklaşık 4 katına çıkarttık"

Erdoğan, toplu konut konusunda da büyük adımlar atıldığını ve yoksulların evsahibi yapılmaya çalışıldığını söyledi..

"SİZ SERMAYE DÜŞMANISINIZ"

Başbakan Erdoğan CHP'nin 30 yıl önce de sermaye düşmanı olduğunu iddia ederek "Zaten genel başkanınız hiç değişmediğini söylüyor" dedi.

Cumhurbaşkanı Sezer'in seçim istediği haberlerine inanmadığını belirten Erdoğan "Baykal sayın Sezer'in CHP'ye katılacağından onur duyacağını söylüyor. Sayın Baykal Cumhurbaşkanı sizin partinize gelmez siz ub sözlerinizle sadece kargaları güldürürsünüz, zaten kargalar size gülüyor" dedi.

Erdoğan Baykal'a dönerek "Ben gençliğimde iyi hatip olmak için ayna karşısında konuştum. Görüyorum ki siz de Türkiye Cumhuriyetinin Başbakanına (Adam ol adam) ve (Küstah) derken sanırım aksi sedanız karşısındaydınız" dedi

Başbakan Erdoğan'ın Yuvacık Barajıyla ilgili eleştirilerine Baykal ve CHP'li vekiller sesini yükselterek "Yetki elinde hesap sormazsan namertsin" diye tepki gösterince devreye TBMM Başkanı Bülent Arınç girdi ve CHP'li vekilleri Erdoğan'ı dinlemek konusunda uyardı..

Başbakan Erdoğan, "CHP'lilerin hesap sormazsan namertsin" sözlerine "Hesap sorma makamı biz değiliz yüce yargıdır" diye cevap verdi..

Bu sırada Başbakan Erdoğan ile CHP'liler arasında dokunulmazlık tartışmaları başladı.. Erdoğan, sözlerine müdahale eden CHP'liler'i dinlemeyi bilmemekle suçladı..

AĞAR'A CEVAP

Başbakan Erdoğan DYP lideri Ağar'ın "Denktaş'a konuşacağı memleket bildirmek kimsenin haddi değildir" sözlerine de "Sayın Denktaş'a elbette davası için saygı gösteriyorum. Ben Denktaş'ın Türkiye'de siyaset yapmasına karşıyım bunu dile getirdim. Kaldı ki Kıbrıs'ın haklı davası en çok bizim dönemimizde dünyada duyulmuş, bugün KKTC devleti tanınma yolunda büyük adımlar atmıştır" dedi..Kategori : POLİTİKA