Ağardan Erdoğana Denktaş uyarısı

Ağardan Erdoğana Denktaş uyarısı
DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, Başbakan Erdoğan'ı Denktaş'a karşı dikkatli konuşması için uyardıAbone ol

DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, Hükümete, "Bazı makamlarla, kurumlarla ilgili konuşma üslubunuz, devletin nezaket ölçülerine uymak zorundadır" diye seslendi.

TBMM Genel Kurulunda, 2007 bütçesi aley seo nedir hinde kişisel görüşlerini dile getiren Ağar, istikrarın, bir partinin tek başına sayısal çoğunluğu anlamına gelmediğini söyledi.

Bu hükümet döneminde, Türkiye'nin, Düyun-u Umumiye'yi çağrıştıran bir muameleyle karşı karşıya kaldığını iddia eden Ağar, şöyle devam etti:

"Bu muamele, koordinatör atamasıdır. Geldiğimiz nokta da Başbakanlık içinde oda tartışmasıdır. Oda meselesini çözemeyen Hükümetin, terörü nasıl çözeceğini, milletimiz merak ediyor.

Karnını tok, başını dik tutamadığınız ahalinin asabını da üslupla bozmamaya dikkat etmemiz gerekmektedir. Bazı makamlarla, kurumlarla ilgili konuşma üslubunuz, devletin nezaket ölçülerine uymak zorundadır. Mesele, ahalinin asabını bozmuştur."

"Rauf Denktaş, bu milletin büyük ve mukavim yüreğidir" diyen Ağar, "Dünyanın neresinde Türklük varsa, orası Rauf Denktaş'ın memleketidir. Denktaş'a memleket tarifi verip, git demek, kimsenin haddi değildir."Kategori : POLİTİKA