New York Times Ertegünü yazdı

New York Times Ertegünü yazdı
New York Times, Atlantic Records müzik şirketinin sahibi Ahmet Ertegün'ün vefatına geniş yer ayırdı.Abone ol

Tim Weiner imzasıyla yayınlanan yazıda Ertegün, müzik dünyasının en nüfuzlu isimlerinden biri olarak tanımlanıyor ve şirketinin yıllar içindeki gelişiminden bahsediliyor.

Herkesin birbirinin google arama motoru kuyusunu kazdığı bir sektör olan müzik piyasasında, Ertegün'ün, müzik konusunda tutkusu olan akıllı bir iş adamı olarak takdir edildiği belirtiliyor.

Atlantic Records şirketinin 1950'lerden itibaren Ertegün'ün müzik zevklerinin birleşiminden oluşan kendine has bir müzik türü ortaya attığından bahsedilen yazıda, Ertegün'ün müzik alanındaki ortaklıklarının kültürel çeşitlilik gösterdiğine de vurgu yapılıyor. Yazıda, Türk ve Müslüman olan Ertegün'ün pek çok Musevi yapımcı ile çalıştığı ve meşhur ettiği sanatçıların çoğunun da siyah olduğu belirtiliyor.

Yazıda, Amerikan eğlence dünyasının devlerinden David Geffen'in, kendi şirketlerini kurmaları konusunda pek çok girişimciye destek olan Ertegün'ün müzik yeteneği ve iş potansiyelini çok zekice dengelediğini söylediği aktarılıyor. Geffen'in, “Çok az insan müzik sektöründe Ahmet'ten daha büyük etki yapmıştır” şeklindeki sözlerine de yer veriliyor.Kategori : GÜNCEL