40 ABDli Tariş kullanıyor

40 ABDli Tariş kullanıyor
ABD'de 40 bin kişi uluslararası yarışmalarda altın madalya alan Tariş zeytinyağıAbone ol

Tariş'in ürettiği zeytin yağlarının uluslararası yarışmalarda altın madalya kazandığını belirten Tariş Zeytin ve Zeytin Yağı Birlikleri Başkanı Cahit Çetin, Türk zeytin yağının hak ettiği yeri bulduğunu ifade etti.
mini gastrik bypass r>40 bin ABD vatandaşının evinde Tariş zeytin yağı kullandığını söyleyen Cahit Çetin, hedeflerinin son derece kaliteli olan ürünlerini Türkiye'nin imajını da katarak tanıtmak, önümüzdeki 3-4 yıl içinde bütün ürünleri ambalajlı ihraç etmek olduğunu bildirdi. Çetin, Türkiye'de kişi başına 1 kilogram zeytin yağı tüketildiğini, bu rakamın İspanya'da 16 kilo, İtalya'da 11-18 kilo, Yunanistan'da ise 20-21 kilo olduğunu söyledi.

Çetin, ödül alan zeytin yağlarını şu şekilde sıraladı: "Belçika Monde Selection Uluslararası Kalite Seçme Enstitüsü'nden Tariş zeytin yağlarından 'Erkence' marka naturel sızma zeytin yağı 'A Grand Gold Medal', 'İlkel' ve 'Kidonia' marka naturel sızma zeytin yağları 'Gold Medal' ödülü, ABD'nin Los Angeles şehrindeki County Fair Association yarışmasında 'Kidonia' marka doğal sarımsak aromalı zeytin yağı gümüş, 'Kidonia' marka doğal biberiye ve turunç aromalı zeytin yağları da bronz madalya aldı."Kategori : EKONOMİ