Kamer Gençe alkol yaramadı

Kamer Gençe alkol yaramadı
Tunceli’de, Yeni Tuncelispor’un destek gecesine katılan alkolü fazla kaçırınca Kamer Genç ortalığı karıştırdı.Abone ol

Tunceli’de, Yeni Tuncelispor’un destek gecesine katılan ve alkolü fazla kaçırdığı gözlenen TBMM eski Başkanvekili ve Tunceli eski DYP Milletvekili Kamer Genç ortalığı karıştırdı. Vali ve Belediye Başkan Yardımcısı'nın takıma yaptığı yardımları beğenmeyen Kamer Genç mikrofonu eline alarak sataşmayı sürdürünce, Vali ve Belediye Başkan Yardımcısı geceyi terk etti

Daha sonra bir işadamıyla sözlü tartışmaya giren Genç, kendisinden ne kadar katkı yapacağını açıklaması istenince, “Ben eski milletvekiliyim, fazla katkı yapamamam” diyerek salondan ayrıldı.

GENÇ, YARDIMLARI KÜÇÜMSEDİ

Bu sırada alkollü olduğu gözlenen ve elinde rakı kadehi bulunan eski TBMM Başkanvekili Kamer Genç mikrofonu aldı. Tunceli’de katrilyonlar döndüğünü, devleti yönetenlerin mi range ‘Tunceli’ye şaşı baktıklarını’ söyleyen Kamer Genç, “Vali çıkıyor 20 bin YTL veriyor, Belediye Başkanı 15 bin YTL veriyor. Ben Başkan’ın yerinde olsam paralarını iade ederim. Paraları ben veririm. Bir Vali bu ile bu kadar küçük gözle bakamaz” deyince salonda buz gibi bir hava esti.

VALİ'DEN OLUMLU YAKLAŞIM

Kamer Genç’e cevap vermek üzere mikrofona gelen Tunceli Valisi Mustafa Erkal ise, Genç’in kendilerini hedef almak için bunları söylemediğini, ancak kulübe daha fazla katkı için bu sözleri sarf ettiğine inandığını belirtti. Vali Erkal, “Yaptığımız yardım sembolik bir yardımdır. Kaldı ki bu yardımı cebimizden vermiş değiliz. İl encümenlerinin aldıkları kararla, İl Özel İdare bütçesinden verilmiş paradır. Bu başlangıç, daha sonra belli katkılar yapılacaktır. Kulübün bana vereceği formanın Kamer Genç’e verilmesini istiyorum” diyerek ortamı yumuşatmaya çalıştı..

Tekrar mikrofonu alan Genç aynı eleştirilerini tekrarlayınca, Kulüp Başkanı Cihan Açıkgöz, Vali ve Belediye’nin katkılarını çok önemsediğini, gecenin birleştirici ve dayanışmanın temelini atan bir gece olmasını düşünerek düzenlediklerini, bu tür olumsuz eleştirilerin olmaması gerektiğini belirterek Vali’nin gönlünü aldı.

İŞADAMINDAN GENÇ'E TEPKİ: SEN NE YAPTIN

Ancak Kamer Genç tekrar mikrofonu alarak sataşmalarını sürdürünce Vali Mustafa Erkal ve Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Taşkale salonu terk etti. Vali’yi bir grup işadamı uğurlarken, Kamer Genç’in masasında kimsenin kalmadığı gözlendi. Vali’yi uğrulayan işadamlarından Gürsel Erol mikrofona gelerek Kamer Genç'e sitem etti Gürsel Erol, “İşte bu tip bireysel çıkışlar Tunceli’ye hep zarar verdi.

Her şey lafta, her şey sözde, mikrofonlarda, yalan, dolan çok ama icraat yok. Sayın Milletvekili, siz 4 dönem Milletvekilliği yaptınız. Buraya geldiğinizde biz sizden ‘bu kulübe nasıl katkı sağlarım’ diye çaba göstermenizi beklerdik.

Buraya gelenleri kaçırmak için değil. Ben mütevazı bir işadamıyım. Tuncelispor’a 5 bin YTL yardım yapıyorum. Sayın Kamer Genç ne kadar yardım edecekse mikrofonda söylesin. Bakalım bu ilin Vali ve Belediye başkanı mı duyarlı yoksa 25 yıldır Milletvekilliğimizi yapan Kamer Genç mi daha duyarlı?” diye sordu.

KATKIDA BULUNMADAN GİTTİ

Bunun üzerine iş adamına, “Bu yıl ne kadar ihale aldınız?” diye sataşan Genç’e, Erol, bunun kendisini ilgilendirmediğini, şüphesi varsa şikayet etmesini istedi. Kulüp yöneticileri, konuklarını kaçıran Genç’in ne kadar katkı yapacağını açıklaması konusunda ısrar edince Genç, eski milletvekili olduğunu, fazla katkı yapamayacağını belirterek kokteyli terk etti.

Haber: Ferit DEMİR
Kaynak:www.hurriyet.com.trKategori : GÜNCEL