Unakıtanda yeni vergi yok dedi

Unakıtanda yeni vergi yok dedi
Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, TBMM Genel Kurulunda yeni bir isimle vergi getirmeyeceklerini söyledi.Abone ol

TBMM Genel Kurulunda, 2007 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısının maddeleri görüşülürken milletvekillerinin sorularını yanıtlayan Unakıtan, tüketici kredilerindeki artı mide baypası ştan endişe edilmemesi gerektiğini söyledi.

Türkiye'de tüketici kredilerinin yakın tarihe kadar çok gelişmediğini, istikrar olmadığı için çok fazla kullanılmadığını anlatan Unakıtan, faizlerin gecelik yüzde 5000'lere vardığı bir yerde tüketicinin kredi kullanmasının mümkün olmayacağını kaydetti.

Unakıtan, "Tüketici kredilerinin artmaya başlamış olması, Türkiye'de güven ve istikrarın geldiğini, tüketicinin de kredi verenin de önünü görmeye başladığının bir işaretidir" dedi.

Unakıtan, yabancılardan stopaj alınmamasıyla ilgili eleştirilere yanıt verirken, "Yabancıları ülkemizde vergilendirmek istedik. Ama çifte vergilendirmeyi önleyen anlaşmalar pratikte sorun çıkarıyor. AB üyesi bazı ülkelerde mükellefler, kendi ülkelerinde vergilendiriliyor. Biz de bu ilkeyi getirdik. Vergilendirmeme diye bir şey yok" diye konuştu.Kategori : GÜNCEL