İsrailden Filistine 100 milyon dolar

İsrailden Filistine 100 milyon dolar
İsrail, Filistin için toplanan vergilerden 100 milyon doların Özerk Yönetim Başkanı Mahmud Abbas'a verilmesini onayladı.Abone ol

İsrail kabinesi, Filistin için toplanan vergilerden 100 milyon doların Özerk Yönetim Başkanı Mahmud Abbas'a verilmesini onayladı. Ancak havalenin Где в Стамбуле купить шубу birkaç hafta sürebileceği belirtildi.

İsrail böylece paranın Hamas hükümetinin eline geçmesini önlemek istiyor. İsrail Başbakanı Ehud Olmert, Filistin Başkanı Mahmud Abbas ile yaptığı ilk görüşmeden sonra buluşmaya devam edeceklerini söyledi. Olmert ve Abbas, Orta Doğu barış sürecini canlandırmayı umut ediyor.

İsrail Başbakanı bugünkü kabine toplantısında iyiniyet göstergesi olarak bazı Filistinli tutukluların serbest bırakılabileceğini de söyledi. Olmert'in yakında Mısır Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek ile görüşeceği açıklandı. Filistin Başkanı Mahmud Abbas da yarın Ürdün'e gidiyor. Filistin tarafından yapılan açıklamalara göre Batı Şeria'daki bazı kontrol noktalarının kaldırılması da gündemde. Olmert-Abbas buluşması ve çıkan sonuçlar AB tarafından memnunlukla karşılandı.

Kaynak : Deutsche WelleKategori : DÜNYA