İzmirde Ova operasyonu

İzmirde Ova operasyonu
Operasyonlarda, uyuşturucu madde kaçakçılığı yaptığı tespit edilen 22 kişi gözaltına alındı.Abone ol

İzmir İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin Tire, Ödemiş ve Konak ilçelerinde yaptığı eş zamanlı operasyonlarda, uyuşturucu madde kaçakçılığı yaptığı tespit edilen 22 kişi gözaltına alındı. 42 ayrı iş yeri ve tarlada 30 kilo esrar, 16 bin kök Hint keneviri, 3 tabanca, 6 av tüfeği ile çok sayıda mermi ele geçirildi.


İzmir İl Jandarma Komutanlığından yapılan açıklamaya göre, yasa dışı kenevi kişisel bakım ürünleri r ekimi ve uyuşturucu madde kaçakçılığı yönünde ihbar alan ekiplerin sabah saatlerinde yaptıkları “Ova” adlı geniş çaplı operasyonda 22 kişi gözaltına alındı. Şebeke halinde çalışan örgütün liderliğini halen cezaevinde tutuklu bulunan Şahin Keser'in yaptığı tespit edildi.

KÖYLÜLERE KENEVİR EĞİTİMİ

Organize suç örgütü üyelerinin, Ödemiş ve Tire ilçeleri kırsalında uyuşturucu madde elde etmeye yönelik olarak köylülere kenevir tohumu dağıtarak, bunun nasıl yetiştirileceği konusunda eğitim verdikleri, elde edilen uyuşturucu maddelerin ise İzmir, Manisa ve Aydın'da torbacılara sattıkları belirlendi. Uyuşturucu tacirlerinin kendi
aralarında esrar maddesi yerine “koyun”, kenevir yerine ise ”kuzu” tabirlerini kullandıkları belirlendi.

22 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin, Tire, Ödemiş ve Konak ilçelerinde şüphelilere ait 42 ayrı ev, iş yeri ve tarlalara yaptığı eşzamanlı operasyonda İ.D. (20), A.B. (32), A.T. (54), O.U. (38), A.C.
(52), Ü.A. (40), M.G. (35), S.Y. (33), M.Ö. (50), V.B. (46), Z.Ç.
(33), İ.K. (26), A.A. (44), M.P. (53), H.Y. (44), M.Ç. (30), M.G. (42), H.A. (29), M.A. (31), R.U. (42), B.Ç. (33) ve Ö.Ü. (39) gözaltına alındı.

Operasyonlar sonucunda, 30 kilo esrar, 16 bin kök Hint keneviri, 50 adet ecstacy uyuşturucu hap, 3 tabanca, 6 tüfek, 75 adet değişik çaplarda mermi, 2 adet senet, 1 adet sikke, 20 adet cep telefonu, bir araba ve esrar içiminde kullanılan 25 karton içi boş filtreli sigara ele geçirildi.Kategori : GÜNCEL