Cinayetin sorumlusu hükümet

Cinayetin sorumlusu hükümet
MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Şandır'dan, Hrant Dink cinayetiyle ilgili hükümete ağır suçlama...Abone ol

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Şandır, yaptığı yazılı açıklamada, "Dink cinayeti; siyasi bir cinayettir" görüşünü savunarak hükümetin sorumluluğunu kabul ederek hesap vermesi gerektiğini öne sürdü. Mehmet Şandır, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu’nun istifasını istedi.

Bu cinayetin hiçbir kuşkuya yer vermeyecek şekilde araştırılmasını, a organik seo rkasındaki örgüt ve niyetlerin açığa çıkarılmasını ve suçluların adalete teslim edilmesini hükümetten istediklerini kaydeden Şandır, şöyle dedi:

"Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Hrant Dink cinayetinden sonra İstanbul Sanayi Odasındaki konuşmasında suçlu olarak milliyetçilik duygusunu ve milliyetçileri göstermiş, milliyetçilerin savunmasız insanları öldürdüğünü, katil, cani ve suçlu olduklarını iddia etmiştir.

Hrant Dink cinayeti gerçekleşeli 15 gün oluyor. Başbakan elindeki belge ve bilgileri yargıya vermek durumundadır. Hangi bilgi ve belgeye göre milliyetçilerin kafatası ölçerek savunmasız insanları öldürdüklerini açıklamak mecburiyetindedir. Ülkeyi yöneten insanlar karnından konuşmamalı, karanlığa kurşun atmak korkakların işidir." Erdoğan’ın, milliyetçileri suçlamak istiyorsa iddialarını ispatlamak zorunda olduğunu ifade eden Şandır, "Milliyetçilik duygusu ve Türk milliyetçileri adına, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı tarih, millet ve yargı önünde bu sözlerinden dolayı hesaplaşmaya davet ediyorum. İddialarını ispat edemediği takdirde kendisini müfteri olarak ilan edeceğim" dedi. Şandır, şunları kaydetti:

"Suçlu devlet mi hükümet mi? Vatandaşın can güvenliğini sağlamak sorumluluğu hükümetin değil mi? Bu çevrelerin ve bazı aydınların milliyetçileri ve milliyetçiliği suçlayan Başbakanın sorumluluğunu görmeyişleri ve fırsatçılık yaparak yeniden devleti suçlamaları ideolojik saplantı körlüğünün hangi boyutlara ulaştığını göstermektedir."Kategori : POLİTİKA