Muhabire çirkin saldırı

Muhabire çirkin saldırı
Kocaeli'de yerel Bizim Kocaeli Gazetesi'nin Gebze muhabiri saldırıya uğradı.Abone ol

Kocaeli'de yerel Bizim Kocaeli Gazetesi'nin Gebze muhabirliğini yapan Murat Dağdeviren, bürosundan çıkarken kimliği belirsiz 2 kişinin saldırısına uğradı. Edinilen bilgiye göre, Kocaeli'de yayımlanan Bizim Kocaeli Gazetesi'nin Gebze muhabiri Murat Dağdeviren (23), dün akşam geç saatlerde Cumhuriyet Meydanı karşısında buluna hartschalen Dachzelt n Nalbur İşhanı 3. kattaki bürosundan çıktığı sırada, kimliği belirsiz 2 kişinin saldırısına uğradı.

Genç gazeteciye arkasından yaklaşan saldırganlar, başına vurarak darp ettikleri Dağdeviren'in yüzüne ve göğsüne kesici bir aletle çizikler attıktan sonra kaçtı. Başına aldığı darbenin etkisiyle yere düşen Dağdeviren, bir süre sonra kendisine geldikten sonra cep telefonuyla polisten yardım istedi. Dağdeviren, olay yerine gelen polisler tarafından Gebze Fatih Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Saldırganların eşgalleri hakkında polislere çok sağlıklı bilgi veremeyen Murat Dağdeviren, tedavisinin ardından taburcu edildi.

15 gündür bazı kişiler tarafından takip edildiğini belirten Dağdeviren, 2 kişinin aniden arkadan saldırıp kendisini darp ettiklerini söyledi. Dağdeviren'in saldırıya uğradığı haberini alan meslektaşları ise, gece hastaneye akın etti. Gebze İlçe Emniyet Müdürü Ali Şahinli ve Emniyet Amiri İbrahim Gültekin de hastaneye gelerek, Dağdeviren ve gazetecilere geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Basın bayramında yaşanan saldırıyla ilgili çalışmalara başladıklarını belirten Emniyet Müdürü Şahinli, en kısa zamanda saldırganları yakalamaya çalışacaklarını söyledi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.Kategori : MEDYA