Ankara bu fotoğrafı konuşuyor

Ankara bu fotoğrafı konuşuyor
14 Mart'ta çekilen bu fotoğraf yankı uyandırdı. Akşam'ın çektiği bu kareye siyasilerin tepkisi farklı oldu.Abone ol

Akşam'ın dün manşete çektiği yandaki fotoğraf, Ankara kulislerinde büyük yankı uyandırdı. 14 Mart’ta İstanbul Feshane’deki bir nikah töreninde Erdoğan ve Ağar ailelerinin samimiyetini gösteren ve koalisyonunun işareti olarak değerlendirilen fotoğrafı yorumlayan siyasetçiler, ikiye bölündü.

İşte fotoğrafın yol açtığı siyasi breast augmentation turkey prices yorumlar:

Mehmet Ağar (DYP Genel Başkanı): “İnsani münasebetler başka, siyasi münasebetler başkadır. Düğün, nişan, cenaze gibi törenler ve insani münasebetler, siyasi hayatta da olur. Zaten bizim siyasi mücadele içinde olduğumuz parti iktidar partisidir. Fotoğrafın çekildiği düğünün sahibi, geçmişten tanıdığımız bir arkadaşımızdır. Fotoğraf da bu insani münasebet ortamında çekilmiştir. Bunun bir koalisyon pozu olarak yorumlanması doğru olmaz.”

Mevlüt Akgün (AKP Karaman Milletvekili): “AKP yine tek başına iktidara gelecektir. Halk eğer bir koalisyonu ortaya çıkaracak sonuca karar verirse akla yatkın olanı DYP ile koalisyon olur. Gerek ülke menfaatine gerek dış politikaya bakış açısından en yakın olduğumuz parti DYP’dir.”

Mehmut Nedim Bilgiç (DYP Genel Başkan Yardımcısı): “İki lider bir düğünde karşılaştı diye koalisyon mu olurmuş? Biz bütün politikamızı AKP’nin karşıtı olarak yapıyoruz. Üslubumuz yumuşak diye böyle yakıştırmalar yapılıyor.”

Erdal Karademir (CHP İzmir Milletvekili): “İki liderin geçmişten beri olaylara bakışında bir paralellik olduğu ve bunun bugün devam ettiği ortaya çıkıyor. Ancak çok acele etmişler ve daha bugünden, seçimden önce başlamışlar. Bu da iki partinin tek başına iktidar olma inançlarını yitirdiğinin göstergesi.”

Rezzak ORAL - Bülent SARIOĞLU - Hüsniye ORAL-AkşamKategori : POLİTİKA