Zorlunun yeni hedefi İzmir

Zorlunun yeni hedefi İzmir
Gayrimenkul sektöründe İstanbul'da yaptığı yatırımlarla dikkat çeken Zorlu İzmir ve Marmaris'te 3 gaymenkul aldıAbone ol

Denizbank'daki hisselerini sattıktan sonra İstanbul'daki karayolları arazisini alarak, gayrimenkul sektöründe önemli yatırımlara başlayan Zorlu Gayrimenkul'ün, İstanbul'dan sonra İzmir'de de büyük yatırımlara başladığı bildirildi.

A.A muhabirine açıklamalarda bulunan Zorlu Gayrimenkul Geliştirme A.Ş. Genel Müdürü Levent Ergül, İzmir ve Marmaris'te 3 gayrimenkulün alımını tamamladıklarını, yeni alımlar da yapabileceklerini belirtti.

Ergül, banka hisselerinin satışı sonrası İzmir'den Muğla'ya kadar uzanan sahil bandında gayrimenkul taraması yaptıklarını ve Marmaris'in Yalancıboğaz me gastric botox turkey prices vkisinde Aksaz Askeri Üssü'ne giden yol üzerinde 152 dönümlük arazinin alımını tamamladıklarını kaydetti.

Araziyle ilgili imar ve proje çalışmalarının devam ettiğini belirten Ergül, burada 2008 yılında turistik tesis yatırımına başlayacaklarını dile getirdi.

TURİZM TAHSİS İHALESİ

Kültür ve Turizm Bakanlığının Çeşme bölgesinin turizm tahsisi için ihaleler açtığını, ancak yeterli katılım olmadığı gerekçesiyle iptal edildiğini hatırlatan Ergül, bu yıl yenilenmesi planlanan ihaleleri takip ettiklerini ifade etti.

Çeşme'de Mersin Koyu ile ilgilendiklerini kaydeden Ergül, 20 milyon metrekare alan üzerinde 2 milyon metrekare imar hakkı verildiğini, bu alan üzerinde 5 ya da 6 yıldızlı oteller, marina, günübirlik tesisler ve 200 bin metkekarelik bölümde de yabancılara kiralama için yazlık konutlar yapılabileceklerini bildirdi.

İzmir kent içinde ise bir süre önce Küçükbay Grubu'na ait Akmerkez Gıda ve İhtiyaç Maddeleri A.Ş'yi 34 milyon 300 bin dolara satın aldıklarını anlatan Ergül, şirket bünyesinde halen çalışan Orkide Alışveriş Merkezi ve bir otoparkın bulunduğunu söyledi.

İzmir Büyükşehir Belediyesinin Basmane-Karşıyaka arasındaki bölge için yaptığı 1/5000'lik planın çok başarılı olduğunu ve bu bölgenin kaderini 3-5 yıllık sürede değiştireceğine işaret eden Ergül, şu bilgileri verdi: ''İzmir'de körfezi çevreleyen bir şehir merkezi yapılaşması içinde biz de şehre verebileceğimizin en iyisini vermek amacıyla harekete geçtik.

Yaptığımız araştırma sonucu ilk yatırımımızı Orkide Alışveriş Merkezi ve yanındaki tütün depolarında yaptık. 15 bin metrekarede sineması, mağazaları ve eğlence merkeziyle çalışır durumdaki alışveriş merkezi ile otopark olarak kullanılan 17 bin metrekarelik eski tütün deposunun alımını tamamladık. Bu binaları alırken (şu projeyi yaparız) diye bir şey düşünmedik.

Alışveriş merkezi şu anda zaten gayet güzel çalışıyor. İleriki dönemde bu binaları yıkıp, yeni bina yapma tasarrufumuz var. Şu an için alışveriş merkeziyle ilgili bir değerlendirmemiz yok. Ancak eski tütün deposunu o görünümünden kurtarmak ve modern görünüşle kente uyum sağlayacak biçime getireceğiz.''Kategori : EKONOMİ