En çok kazanan sporcular

En çok kazanan sporcular
3. kez ABD'li golfçü Tiger Woods ilk sırayı aldı İşte dünyanın en çok para kazanan sporcuları.Abone ol

Dünyanın en çok para kazanan sporcuları listesinde, 3. kez ABD'li golfçü Tiger Woods ilk sırayı aldı. ABD'nin ünlü dergisi Sports Illustirated'ın yaptığı dünyanın en çok para kazanan sporcuları araştırmasında, Tiger Woods, geçen yıl sağladığı 76.5 milyon avroluk geliriyle bir kez daha dünyanın en çok kazanan sporcusu oldu.

Bu yıl içinde yaptığı sponsorluk anlaşmaları ve Где в Стамбуле купить дубленку müsabakalardan elde ettiği gelirle 100 milyon doları geçmesi beklenen Woods, bir çok ünlü markanın da reklamında boy gösteriyor. Spor malzemeleri üreticisi Nike, otomobil markası Buick ve American Express gibi şirketlerin reklamlarına çıkan Woods'u, yıllık 62.6 milyon avroluk gelire sahip Ferrari'nin Alman pilotu Michael Schumacher izliyor.

Derginin haberine göre en çok para kazanan 3. sporcu ise 36 milyon avroyla bir diğer golfçü Phil Mickelson. Haberde, sporcuların geçen yıla göre yaklaşık 500 bin dolarlık gelir kaybına uğradığı belirtilirken, bunun sebebi olarak da büyük şirketlerin sporculardan çok Hollywood yıldızlarına sponsor desteği sağlamaya başlamış olması gösterildi. Listede, Çinli basketbolcu Yao Ming'in, Fransız futbolcu Zinedine Zidane ve Formula 1'in şampiyon pilotu Fernando Alonso'dan daha iyi kazanıyor olması dikkati çekti. Listede bir diğer dikkat çekici nokta ise teniste Rus Maria Sharapova'nın, erkekler klasmanının 1 numaralı ismi Roger Federer'den daha fazla kazanıyor olmasıydı. Dünyanın en çok kazanan sporcuları ve aldıkları paralar şöyle:

Sporcu:Kazandığı para:
1 Tiger Woods (Golf)76.5 milyon Avro
2 Michael Schumacher (Formula 1)62.6
3 Phil Mickelson (Golf)36
4 Shaquille O'Neal (NBA)26.6
5 Kobe Bryant (NBA)26.3
6 Carson Palmer (Amerikan Futbolu)24.7
7 Valentino Rossi (Motosiklet)23.5
8 Ronaldinho (Futbol)22.8
9 LeBron James (NBA)22.4
10 Derek Jeter (Beyzbol)21.9Kategori : SPOR