İmamdan ilginç promosyon

İmamdan ilginç promosyon
Okulların tatil olması ile birlikte Kuran kursları da bir bir açılmaya başladı.Abone ol

Mardin'de Firdevs Camii bünyesinde açılan kursa katılan çocuklar, Dünya Kupası maçlarının da etkisi ile kurs sonrası maç yaparken, futbol tutkunu imam ise onlara hakemlik yapıyor.

Evren Mahallesi'ndeki Firdevs Camii imamı Ahmet Ceylan, öteki imamlardan farklı bir yönün gastriki bypass ameliyatı ü ortaya koyarak, öğrencilerine ders sonrası futbol turnuvası düzenledi. Dünya Kupası futbol maçlarının da etkisi ile çocukların bu spora olan sevgisini iyi değerlendiren imam Ceylan, bunda başarılı da oldu.

Kendisinin de bir futbol aşığı olduğunu vurgulayan cami imamı Ahmet Ceylan, "Çocukların tümü futbol meraklısı. Her akşam Dünya Kupası maçlarını izliyorlar ve ertesigün sürekli kendi aralarında bu konuyu konuşuyorlardı. Ben de bir futbol aşığı olduğum için bundan yararlanmak istedim ve kursa katılan öğrenciler arasında bir futbol turnuvası düzenlemeye karar verdim. İyi de oldu. 20 öğrencimiz ile oluşturduğumuz takımlarla turnuvaya katıldık. Diğer kurslardan da turnuvaya katılmalarını bekliyoruz." dedi.

İmam Ceylan, oynanan maçlarda hakemlik yaparken, sert oynayanlara karşı kart göstermekten ise kaçınmıyor. Velilerden Sultan Edis, "Şimdiye kadar çok kurs gördük, ama ilk kez böylesi ile karşılaştık. Çocuklar bu sayede kursa daha istekli gidiyorlar. Sanıyorum imam Dünya Kupası maçlarından etkilenerek böyle bir işe girişti. Ama iyi de oldu" dedi.

Kaynak : SABAHKategori : GÜNCEL