Yerel gazeteye sabotaj

Yerel gazeteye sabotaj
Kars'ta bir yerel gazetenin matbaasında çıkan yangın, paniğe yol açtı!Abone ol

Kars'ta bir yerel gazetenin matbaasında çıkan yangın, itfaiye ekiplerinin erken müdahalesiyle büyümeden söndürüldü.

Ortakapı mahallesi Cengiz Topel caddesi üzerindeki Halitpaşa İşhanı'nın zemin katında bulunan ve yanı başında iki ayrı gazeteye ait matbaanın da bulunduğu yerel Ha yuz plastik cerrahisi lk Gazetesi'nde yangın çıktı. Saat 01.30 sıralarında çıkan yangın itfaiye ekiplerinin erken müdahalesiyle büyümeden söndürüldü. Müdahale sırasında iş hanının zemin katında biriken dumanlar nedeniyle iki itfaiye eri zehirlenirken, inceleme yapan polis memurları da zor anlar yaşadılar.

Matbaanın caddeye bakan penceresinin kırık olması ve içeride mazot kokan bira şişesinin bulunması üzerine kundaklama ihtimali üzerinde duruldu. Şişe daha sonra incelenmek üzere asayiş şubesine götürüldü.
Polis ve itfaiye ekiplerinin gazete matbaasında yaptıkları incelemede başka bir bulguya rastlanmazken, gazete sahibi Hıdır Keleş'in oğlu Çetin Keleş, yangın haberini almadan 1 saat önce matbaadan ayrıldığını söyledi.

Keleş daha sonra bira şişesini gösterdi ve "Mazot kokulu yada mazot doldurulmuş şişe olmamış olsa her hangi bir sarhoşun sigara izmariti atmasıyla yangın olabileceği üzerinde dururdum, ama bu noktada bunu düşünmek mümkün değil" diyerek kundaklama olabileceği üzerinde durduğunu belirtti.
Matbaada maddi hasar meydana gelirken, polis olayla ilgili soruşturma başlattı.Kategori : MEDYA