KPSSde yol yarılandı

KPSSde yol yarılandı
Lisans adaylarına yönelik Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın (KPSS), ilk iki oturumu bugün yapıldı.Abone ol

Sınavın 3. ve 4. oturumları yarın gerçekleştirilecek. 2006-KPSS, ÖSYM tarafından 81 il merkezi ve Lefkoşa'da gerçekleştirildi.
Sınavın bugün saat 09.30'da başlayan sabah oturumuna tüm adaylar katıldı. Bu oturumda adaylara genel yetenek ve genel kültür ile yabancı dil alanlarında tes bölgesel zeyıflama çerkezköy t usulü 180 soru yöneltildi. Yabancı dil testine, isteyen adaylar katıldı. Bu oturumda, genel yetenek ve genel kültür testi için 2 saat süre tanınırken, bunlara ek olarak yabancı dil testini yapmak isteyen adaylara 1 saat daha süre verildi.

Saat 14.30'da başlayan öğleden sonraki oturumunda öğrenciler, Eğitim Bilimleri testlerini kapsayan 120 soruyu cevapladı. Bu oturum ise 2.5 saat sürdü. Sınavın sabah oturumuna 456 bin 804, öğleden sonraki oturumuna 215 bin 525 aday başvuru yaptı. Öğretmen adaylarının, bugün yapılan sabah ve öğleden sonraki oturumlara girmeleri gerekiyor. Sınavın 3. ve 4. oturumları yarın gerçekleştirilecek.

PAZAR GÜNÜ OTURUMLARI

Sınavın yarın sabahki 3. oturumu 09.30'da, öğleden sonraki 4. oturumu 14.30'da başlayacak. Yarınki sabah ve öğleden sonraki oturumların her birinin süresi ise 3.5 saat olacak. Sınavın yarınki sabah oturumuna 129 bin 343, öğleden sonraki oturumuna da 77 bin 186 aday katılacak. Yarınki sabah oturumunda Hukuk, İktisat, İşletme, Maliye, Muhasebe; öğleden sonraki oturumunda Çalışma Ekonomisi ve Endüstrisi İlişkileri, Ekonometri, İstatistik, Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler testleri uygulanacak.Kategori : GÜNCEL