Olmertten vur emri

Olmertten vur emri
İsrail Başbakanı Ehud Olmert, ordusuna “tam yetkiyle harekete geçme” talimatı verdi.Abone ol

İsrail Başbakanı Ehud Olmert, orduya, 1 hafta önce kaçırılan İsrailli askeri bulması için “tam yetkiyle harekete geçme” talimatı verdi.

Olmert, İsrail kabinesinin topla profesyonel oyuncu ntısının açılışında, “Orduya, teröristleri, bunların fikir babalarını ve bunlara koruma sağlayanları izlemek için tam yetkiyle hareket geçme emri verdim” ifadesini kullandı. İsrailli asker Gilad Şalit, 25 haziranda kaçırılmıştı. Bunun ardından İsrail Gazze Şeridinde geniş çaplı bir operasyon başlatmış ve 64 Hamaslı bakan, milletvekili ve diğer yetkiliyi tutuklamıştı.

Şalit'in kaçırılması olayını Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları, Halk Direniş Komiteleri ve İslam'ın Ordusu adlı gruplar üstlenmişti. İsrailli askeri kaçıranlar, İsrail'in Filistinli, Arap, Müslüman ve diğer milliyetlerin vatandaşı olan bin kadar mahkumun serbest bırakılmasını istemiş, İsrail bunu reddetmişti. Mısır, hayatta ancak yaralı olan İsrailli askerin serbest bırakılması için arabuluculuk önermişti.Kategori : DÜNYA