Menapoza giren kadın doğurdu

Menapoza giren kadın doğurdu
Menapoza giren 52 yaşında kadın yeğeninin yumurtaları ve ilaç yardımıyla anne oldu.Abone ol

ABD'de, menopoza giren 52 yaşındaki bir kadın, yeğeninin bağışladığı yumurtalar ve ilaç yardımıyla bir kız bebek doğurdu.

Rita Garcia adlı kadın, Hammond'daki bir hastanede Daniela Alexandra Garcia adını verdiği bebeğini sezaryenle dünyaya getirdi. “Bunun mucize bir bebek o organik temizlik ürünleri lduğunu söylüyorlar” diyen Garcia, ABD ordusunda görevli Kolombiya asıllı kocası Rodolfo ile Almanya'da yaşadıklarını ancak daha sonra tedavi için ülkesi Panama'ya gittiklerini ifade etti. Rita Garcia, eşinin tayini nedeniyle geldikleri ABD'de yaşı nedeniyle doktor bulmakta sorun yaşadıklarını kaydetti.

Daha sonra İndiana'da Dr. Karl Schwartz'ı bulduklarını ve yaşı nedeniyle Dr. Schwartz'ın özel önlemler aldığını anlattı.

Dr. Schwartz ise Garcia'nın hamile kalmasının büyük bir tehlike olduğunu bildiğini, Garcia'nın hamile diyabeti olduğunu ve hamileliğinin sonunda karaciğer enzimlerinin yükselmesi, trombosit sayısının düşmesi anlamına gelen “HELLP Sendromu” geçirdiğini söyledi.

Schwartz, Rita Garcia'nın menopozda olması nedeniyle hamileliğinin bir bölümünde hormon desteği gördüğünü belirtti.

Yaşına ve hormon ihtiyacına rağmen Garcia'nın kızını normal bir şekilde emzirdiği ve hafta sonunda taburcu edileceği kaydedildi. Dünyada doğum yapan en yaşlı kadının Romanyalı Adriana Iliescu olduğu sanılıyor. Iliescu 2005 yılının Ocak ayında Budapeşte'de 66 yaşındayken bir kız bebek doğurmuştu.Kategori : SAĞLIK