Mumcu Kırmızı Koltukta

Mumcu Kırmızı Koltukta
ANAVATAN lideri Erkan Mumcu, Star'da yayınlanan Kırmızı Koltuk'ta çarpıcı açıklamalarda bulunduAbone ol

Erdoğan Aktaş ve Nazlı Öztarhan'ın sunduğu Kırmızı Koltuk'a bu hafta Anavat Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu oturdu.

Mumcu, Anavatan'dan ilk ayrılışının sorumlusunun Mesut yılmaz olduğunu söyledi. Mumcu "Ben partinin gittiği noktayı gördüm ve halı yıkama programı bu konuda açıklamalar yaptım. Ancak en çok oyla parti yönetimine seçilmeme rağmen beni parti disiplinine sevketti. Oysa ben Mesut bey'e partinin gidişatını söylemiştim. Sonuç ortada.. Mesut Bey bugün partiye dönmek istiyorsa buyursun gelsin" dedi.

Başörtüsü konusunda da konuşan Mumcu, öğrencilerin perukla okkulara girmesini kınadı..

AK Parti ve CHP'yi de eleştiren Mumcu "İki büyük partiden birisi (Laiklik elden gidiyor) diğeri ise (Din elden gidiyor) politikalarını güdüyorlar" dedi.

Özellikle AK Parti'ye çatan Mumcu: "Bugünki iktidar Gucci marka türbanla muhafazakarlık ticareti yapıyor. Aslında yaptıkları din eksenli politika. (Muhafazakarız) diyorlar ama her tarafta özellikle belediyelerde yolsuzluk paçalarından akıyor" diye konuştu.

Mumcu kendisini ise "Özgürlükçü demokrat muhafazakar" olarak tanımladı..

Cumhurbaşkanlığı konusundaki bir soruyu yanıtlayan Mumcu "Bugünki Anayasal hak AK Partili bir kişinin Cumhurbaşkanı seçilmesini meşru kılıyor. Doğrusu da budur. Ancak bana göre Cumhurbaşkanını halk seçmelidir."Kategori : POLİTİKA