Sigarayı bıraktıran sevgi

Sigarayı bıraktıran sevgi
Kayseri'de 30 yıllık tiryaki torunun ısrarıyla sigarayı bıraktı ve ödül kazandı.Abone ol

Kayseri'de 30 yıllık tiryaki, torununun ısrarıyla sigarayı bırakarak, katıldığı kampanyada ödül kazandı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, İl Sağlık Müdürlüğü ve sarraf Nurettin Öztürk tarafından ''100 Kişiye 100 Altın'' sloganıyla düzenlenen sigarayı bırakma kampanyasına katılan ve yapılan test sonucunda altın ödülü kaz השתלות שיניים ביום אחד anan 60 kişi için Göğüs Hastanesi bahçesinde tören yapıldı.

Hastane Başhekimi Dr. Mustafa Demirel, törende yaptığı konuşmada, Dünya Sigarayı Bırakma Günü'nde başlattıkları kampanyaya 158 tiryakinin başvurduğunu, test sonucu bunlardan 60'ının sigarayı bıraktıklarının anlaşıldığını söyledi. Nurettin Öztürk de bu sayının çok daha fazla olmasını arzu ettiğini belirterek, benzer kampanyalara destek vermeyi sürdüreceğini kaydetti. Konuşmaların ardından 60 kişiye birer altın, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Yalçın tarafından da kitap hediye edildi.

TORUN SEVGİSİ AĞIR BASTI
Ödül alanlardan Davut Yalçın (54), 30 yıllık tiryaki olduğunu, daha önce birkaç kez denemesine rağmen sigarayı bırakmayı başaramadığını anlattı. Kampanyaya, aynı evde yaşadıkları torunu Mehmet Ali Kaynak'ın (12) tavsiyesiyle katıldığını ifade eden Yalçın, şöyle konuştu: ''Torunumun, 'Dede, beni seviyorsan sigarayı bırak' demesi üzerine sigarayı bıraktım. Sağlığımda olumlu yönde önemli iyileşme oldu. Daha önce bırakmayı denedim, ancak rüyalarımda bile sigara içiyordum. Sigarayı bırakmak isteyenlere bir tavsiyem de ayda bir mezarlığı ve hastaneyi ziyaret etsinler. Altıma sıfır Mersedes çekseler de bundan sonra sigaraya başlamam.''Kategori : SAĞLIK