RTÜK Gülen için savunma istedi

  • Ana Sayfa
  • RTÜK Gülen için savunma istedi
RTÜK Gülen için savunma istedi
RTÜK, Kanal Türk'ten Gülen yayınlardan dolayı savunma istenmesini kararlaştırdı.Abone ol

Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Kanal Türk'ten Fethullah Gülen ile ilgili yaptığı yayınlardan dolayı savunma istenmesini kararlaştırdı.


"Yolsuzluk ve Yoksulluk" isimli programda Fethullah Gül cast ajansı en ile ilgili iddialara yer veren Kanal Türk'ün yayınlarının incelenmesinin neticesinde RTÜK uzmanlarınca Gülen'in kişilik haklarına saldırı yapıldığı yönünde rapor hazırlanmıştı. Söz konusu raporu dünkü toplantıda gündeme alan RTÜK üyeleri, Kanal Türk'ten savunma istenmesini kararlaştırdı.

Fethullah Gülen'in kişilik haklarının ihlal edildiği yönünde hazırlanan rapor sonucunda Kanal Türk'ün, Üst Kurul'a 15 gün içerisinde savunma vermesi gerekiyor. Gelecek savunmanın değerlendirilmesinin ardından ilgili kanala 1 ve 12 kez arasında değişebilicek program durdurma müeyyidesi uygulanabilecek.

Önceki dönemde RTÜK'ten ulusal yayın yapma hakkını alan Kanal Türk'ün, bu izni de RTÜK uzmanlarınca inceleniyor. Kanalın, aldığı ulusal izin yapma hakkının yasal olup olmadığı uzmanlarca tespit edilecek. Hazırlanacak rapordan sonra kanalın lisans izninin iptali gündeme gelebilecek.

Kategori : MEDYA