Kanser tümörünü öldüren virüsler!

  • Ana Sayfa
  • Kanser tümörünü öldüren virüsler!
Kanser tümörünü öldüren virüsler!
ABD’nin 20 yıllık kanserle savaş programında ilk sıralarda yer alan viroterapi virüsü yok ediyor.Abone olBilimadamları doğada bulunan bazı virüsleri, sadece tümör hücrelerini öldürecek şekilde laboratuvarda değiştiriyor. Değiştirilmiş bu virüsler, özel maddelerin içinde ilaç gibi vücuda enjekte ediliyor. Öldürmeye programlı virüsler tümör hücresini bulup yok ediyor. Bu yönteme "viroterapi" deniyor.

ABD"nin 20 yıllık kanse bölgesel zeyıflama çerkezköy rle savaş programında ilk sıralarda yer alan viroterapi, kanser tedavisinde geliştirilmiş en yeni silah olarak görülüyor. Viroterapinin normal hücrelere zarar vermediği öne sürülüyor. Viroterapi konusunda araştırmalar yapan Alabama Üniversitesi Gen Terapisi ve Kanser Araştırmaları Bölüm Başkanı Prof. Dr. David Curiel, "Kanser hastalarına kemoterapi uyguladığımızda normal hücreler de zarar görüyor. Bizim viroterapiyle en büyük hedefimiz, normal hücrelere zarar vermemek" dedi.

Kale Şirketler Grubu"nun davetlisi olarak Türkiye"ye gelen Curiel, viroterapiyi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi"nde düzenlenen toplantıda Türk doktorlarına anlattı. Viroterapi uygulamaları sırasında şimdiye kadar yumurtalık kanseri ve ağız içi kanserlerinde olumlu sonuçlar alındı. Prof. Curiel, bu yönteme destek için geliştirdikleri özel görüntüleme yöntemleri sayesinde virüslerin insan vücudunda tümörleri nasıl yok ettiklerini izlediklerini söyledi. Prof. Curiel, şöyle konuştu:

"Viroterapinin dışında gen terapisi de uyguluyoruz. Virüsleri genlere yükleyerek enjeksiyonla vücuda veriyoruz. Bu genler hedeflediğimiz bölgede çoğalarak kanseri yok etmemize yardımcı oluyor. Her iki tedavi yöntemi de geleceğin kanser silahları."

Haber: Birsel Sancar
Kaynak: Hurriyetim
www.hurriyetim.com.tr


Kategori : SAĞLIK