Kredi alanlar dikkat!

Kredi alanlar dikkat!
BDDK tüketici kredisi ile ilgili yanıltıcı reklamları engellemek için alarma geçti. Abone ol

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, tüketici kredisi ile ilgili yanıltıcı reklamları engellemek için alarma geçti.

BDDK, bankaların, sundukları teklif, faiz oranını South Dakota Seo Service n yanı sıra ödemeye ilişkin tüm detayları somut örneklerle açıklamasını istedi. Kredinin toplam maliyetinin ve tüketiciye yansıyacak ilgili tüm masrafların açıkça belirtilmesi gerektiği anımsatıldı.

BDDK, gelen şikayetler doğrultusunda kredi kartı, konut, taşıt ve ihtiyaç kredisi gibi ürünlerin pazarlamasında sektöre bir standart getirmek için denetimleri artırdı.

Şube dışındaki tanıtımların önünü kapatan BDDK, tüketici kredisi reklamlarını da izlemeye aldı. Bu kapsamda, yanıltıcı bilgi veren bankalar yazılı olarak uyarıldı. BDDK, kredi sözleşmelerinde yıllık masraf ve komisyonların yüzde olarak belirtilmesini ve bu oranların değiştirilme koşullarının tüketicilere açıklanmasını istedi. Kredinin toplam maliyetinin ve tüketiciye yansıyacak ilgili tüm masrafların açıkça belirtilmesi zorunlu.Kategori : EKONOMİ