Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na şiirle yanıt

  • Ana Sayfa
  • Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na şiirle yanıt
Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na şiirle yanıt
Başbakan Erdoğaın, Kılıçdaroğlu'nun İsviçre'de hesabının olmadığına dair belge istemesine şiirle yanıt verdi...Abone ol

Dünyanın gündemine oturan Wikileaks belgeleri konusunda da değerlendirmelerde bulunan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bu belgelerin yayınlanış şekli ve konuların seçilme kriterlerinin arkasında farklı niyetler olabuleceğine dair kuşkuları bulunduğunu tekrarladı. Erdoğan ayrıca Kemal Kılıçdaroğlu'na da yanıt verdi.

Erdoğan Sivas'ta halka yaptığı konuşmada şunla delaware seo rı söyledi:

“Birileri belli ülkeleri töhmet altında bırakma ve ülkeler arasındaki ilişkileri bozma, dedikodu, magazin tarzında ipe sapa gelmez yorumların mücadelesi içinde. Biz bu belgeler açıklanınca ne dedik? ‘Ne yapılmak istedikleri görelim eteklerindeki taşları döksünler’ dedik. Biz meseleye böyle soğukkanlı baktık. Sağduyu ile yaklaşırkan birileri define bulmuş gibi belgelerden medet umdu. Yabancı bir diplomat, senin ülkenin başbakanına, milletvekiline iftira atacak, sen de bundan medet umacaksın. Bunlarda akıl elden, fikir emanet. Bunlar aklı artık yabancı diplomatlardan almaya başladı. Yabancı diplomatların hezeyanlarından emanet almaya başladı. Bunlar kılavuzu karga olanın derler ya doğru kulıvuzu bir türlü bulamadılar. Neyi kılavuz edinseler yanlış yollara gidiyorlar. Benden olmayan şeyin belgesini istiyor.

KILIÇDAROĞLU'NA AŞIK VEYSELLİ YANIT

Erdoğan Kılıçdaroğlu'na seslenerek konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

Sivas’tan sesleniyor ve belgeyi veriyorum. Aşık Veysel’in dizeleri, anlayana belgeyi veriyor; Aldanma cahilin kuru lafına, kültürsüz insanın külü yalandır. Huküm hükmetse dünyanın her tarafına, arzusu hedefi yolu yalandır. Kar suyundan süzen çeşme göl olmaz, gül dikende biter diken gül olmaz. Her sineğin balı olmaz, peteksiz arının balı yalandır.”

İSRAİL ÖNCE AKDENİZ'DE DÖKÜLEN KANLARI TEMİZLEYECEK
Başbakan Erdoğan'ın İsrail'e yaptığı çağrıyı okumak için ikinci sayfaya geçiniz

[PAGE]

Kategori : POLİTİKA