CHP'de rahibe afişi ortada kaldı

  • Ana Sayfa
  • CHP'de rahibe afişi ortada kaldı
CHP'de rahibe afişi ortada kaldı
İhraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edilen Mustafa Değirmenci için üç aydır karar çıkmıyor. Abone ol

CHP, Avcılar Belediye Başkanı Mustafa Değirmenci'nin astırdığı tespit edilen 'başörtülü kadınları rahibelere benzeten skandal afiş'le ilgili bir türlü karar alamıyor.
CHP, Genel Başkan Kemal K colorado seo ılıçdaroğlu'nun, "Derhal gereği yapılacaktır" dediği, 'rahibe afişi'nde somut gelişme yok.

Önce delilleri inceleyen Yüksek Disiplin Kurulu, daha sonra tarafları dinleme kararı almıştı. Konuyla ilgili geçtiğimiz günlerde üçüncü toplantı yapılarak süreç tamamlandı. Suçlamaları kabul etmeyen Değirmenci'nin, adres olarak gösterdiği İl Başkanı Berhan Şimşek ile İlçe Başkanı Bayram Acar da dinlendi. Ancak değişen bir şey olmadı.

Zaman'dan Hüseyin Keleş'e konuşan CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Gökhan Durgun, son toplantıda Mustafa Değirmenci ile ilgili herhangi bir karar alınmadığını doğruladı.

Konuyla ilgili sorumluluğu olduğu iddia edilen herkesin dinlendiğini doğrulayan Durgun, "Buna rağmen neden karar alınamıyor?" sorusuna, "Son toplantıda bulunmadım, bilemiyorum." cevabını verdi. CHP YDK Başkanı Orhan Eraslan ise konuyla ilgili sorulara cevap vermeyeceğini ifade etti.Kategori : GÜNCEL