Ölü oyuncular bu filmde canlanacak!

  • Ana Sayfa
  • Ölü oyuncular bu filmde canlanacak!
Ölü oyuncular bu filmde canlanacak!
Teknoloji ve yaratıcılığın birleşimi ile ilk defa ortaya çıkarılacak olan proje ile inanılması güç ama ölü oyuncular tekrar oynayacak!Abone ol

NTV'nin haberine göre, Hollywood’un hayalperest ve işbitirici prodüktörlerinden George Lucas, bu kez artık yaşamayan ünlü oyuncuları 'canlandırmaya' kafayı takmış görünüyor. Lucas, yatırım yapmaya colorado seo devam ettiği yeni yazılım ve yapay zeka programlarıyla, yaşamayan oyuncuları perdede ‘canlandırarak’ yaşayan oyuncularla beraber oynatacak.

Lucasfilm’e ait 1994 tarihli Radioland Murders filminin yönetmeni Mel Smith, The Daily Mail gazetesine yaptığı açıklamada, Lucas’ın son günlerde eski filmlerin telif haklarını satın almaya başladığını söyledi. Smith, "Bu filmlerdeki sahnelerden elde edilecek görüntüler bilgisayarlarla işlenerek yeni filmlerde farklı rollerde kullanılacak. Yani Orson Welles ve Barbra Stanwyck ile George Clooney’i aynı filmde karşılıklı oynarken görebiliriz" dedi.

GEORGE LUCAS TEMKİNLİ

Ancak George Lucas bu konuda bir açıklama yapmaktan kaçınıyor. Lucas, 2002 yılında BBC'de yayınlanan bir söyleşisinde, yaşamayan sanatçıları ekranda ‘klonlama’ fikrinden bahsetmiş, ancak bunun her zaman iyi sonuç vereceğini düşünmediğini belirtmişti.

Lucas, "Marilyn Monroe’yu dijital olarak klonlayarak elde edilecek görüntü, en fazla Monroe’nun bir karikatürü olabilir" demişti.Kategori : MAGAZİN