Aydın Doğan Hürriyet'i satıyor mu?

  • Ana Sayfa
  • Aydın Doğan Hürriyet'i satıyor mu?
Aydın Doğan Hürriyet'i satıyor mu?
Bloomberg'ün haberine göre Doğan Grubu medya sektöründen çekilecek.Abone ol

Doğan Holding İcra Kurulu ve Doğan Yayın Holding Yönetim Kurulu Üyesi Soner Gedik, Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık’ın satışı için teklif toplandığını açıkladı.

Bloomberg'ün haberine göre, Soner Gedik Bloomberg’le yaptığı telefon görüşmesinde yüzde 66.6’sı Doğan Yayı colorado seo n Holding’in elinde bulunan Hürriyet’in daima satılabilir şirketler listesinde bulunduğunu söyledi.

DANIŞMAN GOLDMAN SACHS
Aydın Doğan’ın sahip olduğu Doğan Şirketler Grubu Holding, medya varlıklarını Doğan Yayın Holding çatısı altında satışa koyarak, danışman kuruluş olarak da Goldman Sachs’ı görevlendirdi.
Gedik, potansiyel yatırımcılara ilişkin kısa listenin de bir ay içerisinde netleşeceğini bildirdi.

SONER GEDİK: TÜM MEDYA VARLIKLARIMIZI SATMAK İSTİYORUZ
"Tüm medya varlıklarımızı doğru bir fiyatla satmak istiyoruz” diyen Soner Gedik satış anlaşmasını üç ay içerisinde tamamlamayı planladıklarını da ekledi.
Potansiyel alıcılar arasında özel sermaye şirketleri ve stratejik yatırımcıların bulunduğu, tüm teklif sahiplerinin yabancı menşeli olduğu da bildiriliyor.
Şirketin internet sitesinde yer alan bilgilere göre Doğan Yayın Holding’in Hürriyet Gazetecilik dışındaki diğer medya varlıkları, CNN Türk televizyonu, Kanal D televizyonu, Star televizyonu, Milliyet ve Posta gazeteleri ile çok sayıda dergiden oluşuyor.



Kategori : GÜNCEL