Animasyon dolu 4 güne hazır mısınız?

  • Ana Sayfa
  • Animasyon dolu 4 güne hazır mısınız?
Animasyon dolu 4 güne hazır mısınız?
Son iki yılın en iyi animasyon filmlerini izleme şansını kaçırmayın. Animasyon dolu 4 gün sizi bekliyor.Abone ol

6. İstanbul Animasyon Festivali 16-19 Aralık’ta Pera Müzesi’nde gerçekleşecek. Her sene olduğu gibi son iki senenin en iyi animasyon filmlerini programına dahil eden İstanbul Animasyon Festivali seyirciye animasyon dolu dolu gün yaşatacak.

Yarışma dahilinde katılan filmler arasında georgia seo ünlüler de yeni cevherler de var. 2010 Oscar ödüllerinde 'En İyi Kısa Animasyon Filmi' ödülünü alan 'Logorama' festivalin öne çıkan filmlerinden biri. Alternatif bir Hansel ve Gratel hikayesi olan 'Hansel and Gretel: The True Story', dünyaca ünlü yönetmen Tomek Baginski'nin son filmi 'The Kinematograph' ve bu seneki festivallerin gözdesi 'The Cat Piano' yarışma dahilinde gösterilecek 140 filmden sadece birkaçı. Yarışmaya Türkiye'den de katılan 33 film 'En İyi Türk Kısa Animasyon Filmi' olmak için yarışacak.

ATÖLYE ÇALIŞMALARI DA VAR
2010 senesinde dünyanın en önemli festivallerinde ödül alan filmler de İstanbul'da seyirciyle buluşacak. Annecy, Ottawa, Hollanda ve Melbourne Animasyon Festivallerine gidememiş meraklılar festivallerin en iyilerini izleme şansı bulacak.

Festivalde ayrıca atölye çalışmaları da olacak. Bilgi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Berat İlk pixelation atölyesi gerçekleştirecek. Maltepe Üniversitesi Öğretim Görevlisi Burak Şahin karakter tasarımı üzerine bir atölye çalışması yapacak. Bu çalışmalara katılmak isteyenler festivalin internet sitesini takip ederek kayıt yaptırabilecek.

Festival programı çok yakında www.iafistanbul.com adresinde olacak.Kategori : MAGAZİN