Manisa'da kar hayatı olumsuz etkiliyor

  • Ana Sayfa
  • Manisa'da kar hayatı olumsuz etkiliyor
Manisa'da kar hayatı olumsuz etkiliyor
Nemli ve ılık havası ile bilinen Manisa son günlerde soğuk havası ile nefes aldırmıyor. İşte olumsuz hava koşulları ve Manisa!Abone ol

Manisa İl Çevre ve Orman Müdürü Yahya Güngör, Spil Dağı Milli parkında 8 yıl aradan sonra ilk kez bu kadar fazla kar yağışı olduğunu, kar kalınlığının 2 metreye ulaştığını söyledi.

Güngör, Spil'e en son 2002 yılında yoğun kar yağışı olduğunu ve kar kalınlığının 4,5 metreye seo company kadar ulaştığını, kar yağışından yolların kapanması nedeniyle Milli Park'ta mahsur kalan 5-6 aileye güçlükle ulaşıldığını hatırlatarak, ''Bu yıl da yağan yoğun kar yağışının ardından Milli Park bölgesinde kar kalınlığı yer yer 2 metreye kadar ulaştı. Milli Parka ulaşımın açık kalması için ekipler sürekli çalışma halinde'' dedi.

Spil Dağı Milli Parkına çıkmak isteyen vatandaşları uyaran Güngör, ''Turgutalp bölgesinden sonra Milli Parka zincirsiz araç ile çıkmak mümkün değil. Vatandaşlarımızın bu konuya hassasiyet göstermelerini istiyoruz'' diye konuştu.

İl Özel İdaresi Yol Şube Müdürlüğünde görevli şef Abdullah Afacan da uzun yıllardan bu yana Spil Dağı Milli Parkı bölgesine ilk defa bu kadar fazla kar yağışı olduğunu belirterek, 2 metreye ulaşan kar nedeniyle, yolları açık tutmak için yoğun çalıştıklarını söyledi.

Manisa İl Çevre ve Orman Müdürü Yahya Güngör, kar yağışından dolayı yaban hayvanlarının hayatlarını sürdürmeleri amacıyla, Milli Park civarında Sultan yaylası, Armut Suyu, Gölet ve Ayvacık mevkilerine, başta Yılkı atları ve diğer yaban hayvanları için arpa, buğday ve ekmek bırakılacağını söyledi.

Meteoroloji yetkilileri, son 2 gündür havanın mevsim normallerinin altında seyrettiğini bildirdiKategori : GÜNCEL