Bu bölgelerdeki işsizlere iyi haber!

  • Ana Sayfa
  • Bu bölgelerdeki işsizlere iyi haber!
Bu bölgelerdeki işsizlere iyi haber!
Bini aşkın işverenle yapılan bir araştırmaya göre Ocak-Mart 2011 döneminde her 100 şirketten 36'sı yeni eleman almayı planlıyor.Abone olManpower'ın araştırmasına göre Türkiye, şirketlerin yüzde 36'sı üç ay içinde istihdamını artıracak. En fazla personel alımını ise Ege ve Karadeniz'deki firmalar yapacak.

Bini aşkın işverenle yapılan bir araştırmaya göre Ocak- louisiana seo Mart 2011 döneminde her 100 şirketten 36'sı yeni eleman almayı planlıyor. İnsan kaynakları şirketi Manpower'ın uluslararası çapta yaptığı 'İstihdama Genel Bakış' araştırmasında Türkiye, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgesinde en yüksek istihdam tahmini veren ülke oldu.

Manpower Türkiye Genel Müdürü Ebru Coş'un verdiği bilgiye göre, 39 ülkede toplam 64 bin işverenle birebir görüşmeler yapıldı. Genel Müdür Coş'un verdiği bilgiye göre araştırma sonuçları, Türkiye'nin ekonomik performansına paralel bir duruş sergiliyor. Her 100 şirketten 36'sı önümüzdeki 3 ayda yeni eleman alımı hedeflerken, 9'u personel çıkarmak zorunda kalabileceğini belirtti. 100 şirketten 51'i personel sayısını değiştirmeyi düşünmezken, dördü ise eleman alıp almama konusunda henüz karar verebilmiş değil. "Türkiye'deki genel işe alım tahminleri son derece olumlu ve iş arayanlar neredeyse her sektörde orta ve uzun vadede mükemmel fırsatlarla karşılaşacak." diyen Ebru Coş, özellikle Ege ve Karadeniz Bölgesi'nde işverenlerin yüzde 40'ının işe alım yapacağını açıklamasının kayda değer bir bulgu olduğunu aktardı.Kategori : EKONOMİ