20 yıldan sonra artık yine moda!

  • Ana Sayfa
  • 20 yıldan sonra artık yine moda!
20 yıldan sonra artık yine moda!
Genç, yaşlı, çocuk demeden herkesi etkisi alan tayt artık birçok alternatifle kullanılabiliyor. İşte en son moda tayt kullanım alanları!Abone ol

Ünlü modacı Pierre Cardin onu modanın en önemli devrimi olarak görüyor. ''Her tasarım, kadını çıplaklaştırarak güzelliğini ortaya çıkarmaya çalışırken o, kadını gizemli bir güzelliğin içine taşımıştır'' diyor.

Cardin'in neden bahsettiğini tahmin edemediyseniz 1980'lerin modasın delaware seo a dönüp bir bakın. "Grease" filminde Olivia Newton John'un, konserlerinde Madonna'nın, aerobik videolarında Jane Fonda'nın, Türk filmlerinde Banu Alkan ve Serpil Çakmaklı'nın vazgeçilmez giysisi tayttan söz ediyoruz.

ÖENMLİ DAVETLERE TAYTLA KATILIYORLAR

1980'lerin en popüler kıyafetlerinden tayt yeni sonbahar-kış sezonuyla birlikte gardıroplarımıza tekrar giriyor. Ve birkaç sezon daha çıkacağa benzemiyor.

Tayt bol bir kazağın altına da giyiliyor, mini elbise ve eteklerin altına da. Hatta Charlize Theron gibi Hollywood yıldızları önemli davetlere farklı kıyafetlerle kombinledikleri taytla katılıyor.

Gece elbiseleriyle de kullanılan taytları bele takılmış bir kemerle daha şık hale getirmek mümkün. Taytların en önemli avantajı her modelde ayakkabıyla tamamlanabilmeleri. Babetler, dolgu topuk, ince ve yüksek topuklu ayakkabılar ve çizmeler...
Farklı modellerde ve renklerde tayt bulabileceğiniz mağazalar arasında Zara, Oxxo, Vakkorama, Penti yer alıyor.

Eğer "Tayt giyme fikri bana çok uzak geliyor" diyorsanız sezonun gözdesi olan ve bacaklarınızı sımsıkı saracak iki alternatifiniz daha var. İlki kısa, yarı opak çoraplar. İkincisi ise dar paça, tüm bacağı saran skinny jean'ler.

Anlaşılan bu sezon bacakları saran kıyafetlerden kurtuluş yok!Kategori : GÜNCEL