Türk jigololarının bilinmeyen dünyası

  • Ana Sayfa
  • Türk jigololarının bilinmeyen dünyası
Türk jigololarının bilinmeyen dünyası
Kimi öğretmen, kimi doktor... Ama hepsinin ortak noktası ek iş olarak jigolalık yapmak.Abone ol

İşte kadınlara para karşılığı şefkat göstermekten tutun da sekse kadar türlü türlü hizmetler veren erkeklerin anlattıkları... "Param var ama çok yalnızım", "Kocam iktidarsız çok mutsuzum", "Fantezilerimi sevgilime söylersem tektaş alma ihtimali sıfıra iner", "Bir kere evlendim. Olmadı. Hayatıma bir adam daha sokmak istemiyorum..." Müşterisine gizli, mutlu ve tatmin olacağı seks vaat eden jigololara başvuran birçok kadın için fitili ateşleyen başlangıç cümleleri bunlar...

Peki her geçen gün sayıları biraz daha artan bu kadınlar ersağ üye ol ve adamlar kim? Habertürk'ten Ayşegül Akyarlı'nın haberine göre, jigoloların kapısını çalan kadınların büyük bölümünü dullar oluşturuyor; bir kısmı evli, bir kısmı da bekâr. Tek gerekçeleri de fiziksel yalnızlıkları değil. Yani jigololardan sadece seks talep etmiyorlar, işin içinde her zaman bir parça şefkat ya da kırılan gururun tamiri de yer alıyor. Son 10 yılda özellikle büyük şehirlerde yaşayan kadınların ihtiyaçlarını karşılayan jigololar arasında eczacı ya da bilgisayar mühendisi olan bile var. Aylık ortalama kazancı 2000 TL olan bu adamların bir kısmı için jigololuk ikinci bir iş. Ekonomik sıkıntılar yüzünden bu işi yapan evli jigoloların sayısının da hayli fazla olduğu konuşuluyor. Evli jigoloların eşlerine söylediği en gerçek yalan ise "Bu gece fazla mesai var. Gitmem gerek" oluyor.

ÜCRET YAŞA GÖRE BELİRLENİYOR

* Birbirine yakın fiyat tarifeleriyle çalışan ajanslar, jigoloyla birlikte geçirilen saate ve müşterinin yaşına göre belirliyor ücretleri. Fiyatlar 150 ile 950 TL arasında değişiyor..
* Bireysel çalışan jigoloların farklı fiyat politikaları da var... Müşterinin yaşına göre para isteyen bazı jigololar 30 yaşındaki bir kadından bir saat için 150 TL alırken, 60 yaşındaki kadın için bir saatin bedeli 400 TL'yi bulabiliyor.
* Grup seks ücretleri ise daha dolgun. Bu tür ilişkilerde gecelik fiyat 700 TL, tam gün bedeli ise 1200 TL'ye ulaşıyor.
* Sadece İstanbul'da ihtiyaç halinde jigolo bulmak için kurulmuş 50'ye yakın ajans ve internet sitesi var.
* Profesyonel anlamda jigololuk yapanların sayısı 150 civarında. Merak veya kontör gibi "küçük ihtiyaçlar" için bu işi yapanlarla jigolo nüfusunun 1500'ü bulduğu tahmin ediliyor. * Jigololar, sağlık raporu isteyen müşterilerine çoğunlukla sık aralıklarla yeniledikleri bir rapor götürüyor. Ama organizatörler arayan herkese, "Bir günde bile ne olacağı belli olmaz. Siz mutlaka korunun" uyarısı yapıyor.Kategori : GÜNCEL